ZETT BIURO RACHUNKOWE
Spółka z ograniczona odpowiedzialnością Sp. K.
w Pszczynie

siedziba:

ul. St. Batorego 26
43-200 Pszczyna

tel. 32 212-82-21
fax 32 750-07-37

e-mail: zett@zett.pl

komplementariusz:

ZETT BIURO RACHUNKOWE Sp. z o.o.
w Pszczynie
SPÓŁKA DORADZTWA PODATKOWEGO

osoba reprezentująca:

ZBIGNIEW ŁEBECKI

Doradca Podatkowy
nr wpisu: 00925

Docenione rachunki płatnicze

Czwartek, 12 grudnia 2013r.

Ustawa z dnia 12 lipca 2013 r. o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw wprowadziła, 7 października br., modyfikacje także do ustaw podatkowych.

czytaj więcej

ZMIANY W BFG

Czwartek, 14 listopada 2013r.

Najnowsza nowelizacja tworzy w ramach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) specjalny fundusz stabilizacyjny, który ma być dodatkowym źródłem finansowania ewentualnych działań Skarbu Państwa służących utrzymaniu stabilności sektora bankowego. 

czytaj więcej

22 rocznica powstania ZETT Łebecki - Biuro Rachunkowe - Kancelaria Doradztwa Podatkowego

Środa, 6 listopada 2013r.

Z okazji 22 rocznicy firmy ZETT Łebecki - Biuro Rachunkowe - Kancelaria Doradztwa Podatkowego - serdecznie dziękuję wszystkim Pracownikom za zaangażowanie, za cudowną energię, za ciężką pracę i życzę Wszystkiego Najlepszego oraz Wszelkiej Pomyślności! Dziękuję wszystkim Klientom firmy ZETT za dobrą energię, którą nas obdarzacie, za zaufanie i za to, że jesteście z nami! Dziękuję i Życzę Wszelkiej Pomyślności i zawsze POZYTYWNEJ ENERGII w życiu osobistym i w biznesie!

czytaj więcej

Jednoznaczne nazwy

Wtorek, 8 października 2013r.

Jak należy teraz określać nazwy towarów lub usług na paragonie w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami, tj. pozwalający na ich jednoznaczną identyfikację?

czytaj więcej

Uwaga na fałszywe e-maile z logiem Administracji Podatkowej

Czwartek, 3 października 2013r.

Ministerstwo Finansów oraz organy podległe, tj. urzędy skarbowe, nie są autorami napływajacych na skrzynki e-mail podatników informacji o zwrocie podatku dochodowego za ubiegły rok oraz konieczności wypełnienia załączonego formularza i nie korzystają z takiej formy informowania podatnika o zwrocie nadpłaty.

czytaj więcej

Nowe limity w ubezpieczeniach społecznych

Piątek, 27 września 2013r.

Prezes GUS ogłosił, że przeciętne wynagrodzenie w drugim kwartale 2013 r. spadło do 3.612,51 zł (w pierwszym kwartale było to 3.740,05 zł.) W związku z tym obniżyły się niektóre wskaźniki ZUS.

czytaj więcej

Kwietniowe zmiany w kasach

Czwartek, 12 września 2013r.

Resort finansów zaktualizował swoje wyjaśnienia odnośnie zmian w zakresie kas rejestrujących od 1 kwietnia 2013 r. wynikających z rozporządzenia z dnia 14 marca 2013 r., a także dotyczących "jednoznacznej nazwy na paragonie fiskalnym". 

czytaj więcej

Bez zaległości składkowych, ale z niższą emeryturą

Wtorek, 22 stycznia 2013r.

Długi w ZUS przestaną spędzać sen z powiek dawnym przedsiębiorcom. Będą mieli dwa lata na wystąpienie z wnioskiem o umorzenie starych należności. Na podpis prezydenta czeka ustawa abolicyjna dla przedsiębiorców, która zniweluje ZUS-owskie zadłużenie tym, którzy prowadzili działalność gospodarczą między styczniem 1999 r. a lutym 2009 r. Dług zostanie umorzony na wniosek płatnika składek złożony w ciągu dwóch lat od dnia wejścia w życie ustawy. To z kolei nastąpi po 14 dniach od ogłoszenia ustawy w Dzienniku Ustaw.

czytaj więcej

Od 1 stycznia 2013 r. podatkowy leasing obejmie także wieczyste użytkowanie

Piątek, 18 stycznia 2013r.

Zmiana przepisów od 1 stycznia 2013 r. umożliwi rozliczenie leasingu gruntów na tych samych zasadach, niezależnie od formy prawnej władania nieruchomością. Nowe regulacje dotyczyć będą tylko umów zawartych po tej dacie. Eksperci podatkowi i przedstawiciele branży leasingowej są zgodni: przepisy pozwalające objąć umową leasingu prawo wieczystego użytkowania gruntów wypełniają lukę prawną, jaka istniała od momentu, gdy w ustawach o PIT i CIT wprowadzono przepisy dotyczące opodatkowania leasingu.

czytaj więcej

PIT: Ulga rehabiliticyjna tylko z dowodem odbycia zabiegu leczniczego

Środa, 9 stycznia 2013r.

Niepełnosprawny, który chce skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej, musi udowodnić, że faktycznie poddał się zabiegom leczniczym - orzekł NSA. Sąd zajął się sprawą mężczyzny, który w 2003 r. oraz w latach 2005–2008 w ramach ulgi rehabilitacyjnej odliczał od dochodu kwoty związane z dojazdem własnym samochodem na zabiegi.

czytaj więcej

ZETT BIURO RACHUNKOWE
Spółka z ograniczoną
odpowiedzialnością Sp. K.

komplementariusz:
ZETT BIURO RACHUNKOWE Sp. z o.o.
SPÓŁKA DORADZTWA PODATKOWEGO

Prezes Zarządu komplementariusza ZBIGNIEW ŁEBECKI
Doradca Podatkowy - nr wpisu: 00925

2009-2019 © ZETT Biuro rachunkowe. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: pless intermedia